Bebekler İçin Beşik Seçimi Nasıl Olmalı

Bebekler İçin Beşik Seçimi Nasıl Olmalı

Yazar: John Okunma Sayısı: 366 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

Yenidoğan bebekler için hazırlıkların en başında bebek odası hazırlama kısmı vazgeçilmez bir konudur.Bebeğinizin ilk etaplarda en çok vakit geçireceği yer beşiğidir.İlk zamanlarda bebeğin anne sütü terapileri sebebiyle annenin sürekli yanıbaşında olması gerektiğinden, beşik yenidoğan bebek alışverişi kısmında listede en başı çekiyor. Pekela beşik seçimi yapılırken nelere dikka etmeliyiz ve acaba hangi beşik bizim için ideal ? Güvenlikten beşik modellerine kadar sizlere bu yazımızda bilgiler vermeye çalışacağız.


Bebek beşiği denince akla ilk etapda taşınabilirlik özelliği gelmektedir. Bebeğimizin sürekli gözetimimiz altında olacağından daha çok portatif beşikler kullanılabilir. Bu beşikler genelde ayaklı ve sürülebilir olabilir, birçok farklı detaya sahiptir. Aynı zamanda katlanabilir beşik modelleri de taşınabilirliğe önem veren ebeveynlerin tercih ettiği modeller arasındadır.Elbette taşınabilirlik söz konusu olduğunda güvenlik de gündeme geliyor. Beşiklerin güvenliği için mutlaka sağlam ve dengeli durup durmadığını test etmenizde fayda var. Katlanabilir beşik modellerinde ise güvenlik kilidi olması en önemli konulardan biri. Beşiklerin özellikle bağlantı noktalarındaki malzemeleri ve işçilik kalitesini de kontrol etmenizde fayda var. Tekerlekli beşik modellerinde ise mutlaka tekerleklerin güvenli bir şekilde sabitlenip sabitlenmediğini kontrol etmek gerekir.

Bebek beşiği ya da bebek karyolası almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli konu malzemedir. Size tavsiyemiz malzeme ne kadar doğal olursa o kadar bebeğinizin sağlığı güvende olacaktır. Kesinlikle sağlığa zararlı aşırı sert plastik ürünleri tercih etmemelisiniz.Özellikle masif ahşap, bulunduğu ortamdaki bağıl nemi %50 oranında hapsetme özelliğine sahip olup nemi dengelemesinden ötürü öncelikli tercihiniz olmalı.Bu tarz ince ayrıntılara gerçekten dikkat etmelisiniz bebeğinizin ilk günlerinde sağlığına çok dikkat etmelisiniz.Bebeğinizde yatağını sevmeli ve uykusunda sizde rahat bir şekilde olmalısınız.

Bebeğinizin Güvenlik Detaylarını Unutmayınız

Bebekler için çok güvenli beşik bulma konusuda en önemli işinizden birisi olmalı bi kaç fikrimiz var bunları mutlaka değerlendirin. Öncelikle bebek beşiklerinin sağında solunda bir bölümünün sivri olmaması gerekiyor. Yüzeyine dokunduğunuzda pürüzsüz bir yapıya sahip olması ve keskin hatlı bölmeleri içermemesine ayrıca dikkat etmenizde fayda var.

Yorumlar
Yorum Yap