Uyku Tulumu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uyku Tulumu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar: John Okunma Sayısı: 849 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

Yaz aylarında ufak bir pike ve ince pijamalarla uyuttuğunuz bebeğinizi, soğuk kış gecelerine hazırlamanın zamanı geldi de geçiyor. Özellikle sıklıkla üstünü açan çocuklar için uyku tulumu kullanmak en ideali. Ancak “Doğru uyku tulumu nasıl seçilir?” sorusunun cevabını bilmiyorsanız önerilerimiz size yol gösterebilir.


KUMAŞ TÜRÜ

Bebeğinizin huzurlu bir gece geçirmesi için seçeceğiniz uyku tulumunun kumaşı oldukça önemli. Bebekler için satın aldığınız her giyside olduğu gibi uyku tulumunda da ürünün pamuklu olmasına dikkat etmenizi öneririz. Ayrıca kumaş boyası varsa zararlı kimyasallar içermiyor olması da son derece önemli. Risk almamak için ürünlerin kumaş detaylarını dikkatle gözden geçirmeli ve fosforlu, göz alıcı renkler yerine beyaza yakın tonları tercih etmelisiniz.


BEDEN SEÇİMİ 

Bebek giysileri seçerken eskilerden kalma bir alışkanlıkla “Bir beden büyük alalım, uzun süre giysin” düşüncesinden uzak durmak gerekiyor. Gece giyilen ve rahat olması gereken uyku tulumlarının bol veya dar olmaması, bedene tam oturması öneriliyor. Özellikle boyun kısmının dar ya da geniş oluşu, bebeğin rahatsız hissetmesine neden olacağından bu detaylara dikkat etmekte fayda var.


TASARIM

Tercihlerinizi yaparken bebeğinizin konforunu ilk sıraya almak en doğru olanı

Hareket özgürlüğü

Uyku tulumu konusunda standart kol ve bacak kesimleri olan ürünler olduğu gibi bebeğinizi içine yerleştirebileceğiniz ürünler de mevcut. Ancak gece boyunca bebeklerin hareketlerinin kısıtlanmaması için ayakları ve elleri açıkta bırakan modelleri seçmek en doğrusu.


Yorumlar
Yorum Yap